Новини

Транспортні антени виробництва KATHREIN-Werke KG

Питання забезпечення сталого радіозв’язку на транспорті завжди було і залишається актуальним завданням проектування та експлуатації рухомого складу. Пов’язано це насамперед із тим, що транспортні засоби є високомобільними, швидкісними, що виконують стратегічні завдання масових пасажиро- та вантажоперевезень. Внаслідок чого до них пред’являються підвищені вимоги і щодо надійності, і безпеки експлуатації.
Беручи до уваги даний підхід, численні компанії, що проектують і випускають комплектуючі радіообладнання для рухомого складу, основною метою створення ставлять виробництво високотехнологічного, що володіє найкращими тактико-технічними характеристиками обладнання, здатного функціонувати в умовах підвищеного впливу електромагнітних полів електроконтактних мереж, високого рівня механічних вібрацій технічного забруднення.
Грунтуючись на передових досягненнях у галузі радіозв’язку, а також наявності та застосування сучасних технологічних матеріалів, німецька компанія KATHREIN-Werke KG розробила та успішно впроваджує ряд спеціальних антен та антенно-фідерного обладнання, призначеного саме для експлуатації на транспорті.
Діапазон робочих частот цього обладнання лежить у межах від 68 МГц до 2,7 ГГц, тобто охоплює як радіочастотні канали технологічного радіозв’язку, так і канали операторів мобільного зв’язку (800, 1800-1900, 2000 МГц).
Зважаючи на жорсткий вплив навколишнього середовища, корпуси транспортних антен виконані з сучасних радіопрозорих композитних матеріалів, зовні вкритих високостійким до механічного впливу та налипання бруду покриттям, мають аеродинамічний обтічну форму, високоестетичний ергономічний дизайн.

Складної конструкції антени, які досі масово використовувалися на транспорті, замінюються мінімізованими антенами, які мають якісніші радіотехнічні та механічні характеристики. Такі антени стійкі до механічних пошкоджень, заледеніння, забруднення. Мають значно зменшені масо-габаритні показники, зберігаючи у своїй високі радіотехнічні характеристики.

Україна вже має досвід застосування даного типу антен KATHREIN. Певного типу антени успішно працюють, забезпечуючи надійний радіозв’язок рухомого вантажно-залізничного складу гірничозбагачувальних комбінатів м. Кривий Ріг. Це так звані технологічні «вертушки» — локомотиви із 8-10 вантажними платформами.
Як відомо, умови роботи обладнання в даній галузі вважаються важкими – рудний пил, попадання щебеню при вантажно-розвантажувальних роботах. А також одним з основних факторів, що вплинули на перехід від петлевих антен, що використовувалися раніше, до транспортних антен KATHREIN послужило те, що гілки дерев, що ростуть поблизу залізничного полотна, постійно деформували і навіть руйнували антени. Із застосуванням транспортних антен Kathrein ситуація значно покращала.

Каталог транспортних антен виробництва KATHREIN-Werke KG можна завантажити з сайту виробника за посиланням: http://www.kathrein.de/en/mca/catalogues/download/99810496.pdf 

Сайт виробника: http://www.kathrein.de