Новини

Як покращити зв’язок WiMAX

Мережа WiMAX від Freshtel, що з’явилася нещодавно, вже притягує собі інтерес з боку бажаючих отримати високошвидкісний мобільний і безлімітний інтернет. Мережа працює в діапазоні частот 4 ГГц, що зумовлює можливість прийому тільки в прямій видимості або за наявності потужного відбитого сигналу. Як результат, користувач має гарний зв’язок на вулиці, але в приміщенні змушений розміщувати свої пристрої якомога ближче до вікна. Іноді, навіть якщо вам пощастило, і ваші вікна виходять у напрямку базової станції, цього виявляється недостатньо для отримання впевненого зв’язку, тобто для отримання високої швидкості передачі даних. У такому разі ситуацію може суттєво покращити застосування спрямованих антен. Нами було проведено тестування, результати якого ми надаємо до Вашої уваги.

Обладнання, що використовується:
Методика тестування:

Ми навмисно не порівнюємо досягнуті швидкості передачі даних, оскільки вони сильно залежать не тільки від отриманої якості радіоканалу, а й навантаження мережі WiMAX. Але можна з упевненістю сказати, що чим кращі умови радіозв’язку – тим вища швидкість передачі даних.

Кількісне порівняння велося за трьома параметрами:

RSSI – рівень сигналу, що приймається
Потужність TX – необхідна потужність передавача абонентського терміналу
CINR – співвідношення рівня сигналу до рівня шуму + перешкод

Результати тестування антен WiMAX
RSSI
(більше – краще)
Потужність TX
(менше – краще)
CINR
(більше – краще)
Штатні антени роутер за 1.5 м від вікна в приміщенні
-60 dBm
4 dBm
29
Штатні антени роутер на вікні
-56 dBm
-2 dBm
30
Кімнатна антена 7 dBi
-49 dBm
-12 dBm
33
Зовнішня антена 19 dBi із кабелем 3 м
-40 dBm
-25 dBm
32

 

Висновки

Застосування спрямованих антен дозволяє значно покращити якість радіозв’язку. У деяких випадках зв’язок, без спрямованих антен не досяжний взагалі. Радикальний варіант покращення – застосувати зовнішню спрямовану антену з високим коефіцієнтом посилення, але це вимагає зовнішнього монтажу та вирішення проблеми проходу кабелю через стіну (дах, віконну раму тощо). Просте рішення – спрямована кімнатна антена, розміщена біля вікна (наприклад, наклеєна на скло).